Достовірність звіту або наскільки надійні числа

Достовірність звіту або наскільки надійні числа

Більше 10 років ми постійно намагалися дати нашим користувачам можливість оцінити надійність відстеження показників і вироблених звітів. Один з таких показників – це довірчий інтервал 95% (95% CI) в більшості таблиць і графіків. Довірчий інтервал з рівнем довіри 95% означає, що при багаторазовому вимірі результат лежатиме в межах зазначеного діапазону. У 5% випадків результат буде виходити за ці рамки.

Sire name 95% CI %Conc #Preg #Open Other Abort Total %Tot SPC
9H2575 13-48 27 6 16 1 2 23 0 3.7
29H9500 60 3 2 0 0 5 0 1.7
29H10321 34-38 36 663 1171 79 105 1913 7 2.8
TOTALS 32-33 33 9047 18513 962 1438 28522 100 3.0

Це рядки з великого звіту багатотисячної ферми, з якою ми працювали кілька років тому. Там показані різні рівні показника 95% CI для 3 биків і всіх запліднень за рік. У підсумку: числа дуже сильно відрізняються. Зверніть увагу, що для першого бика 27% його запліднень успішні, для третього бика 36% запліднень закінчилися успішно. У другого бика 60% успішних запліднень, але їх всього 5 і ми навіть не вважали за 95% CI. Виникає питання: чи дійсно фертильність бика 9h2575 “s насправді набагато нижче, ніж у бика 29H10321? Коли ми дивимося на стовпець% Conc, здається, що він гірший виробник. Однак, подивившись на кількість запліднень, ми переконуємося, що 9H2575 відсоток кожного осіменіння між 13 і 48%. У 29H10321 цей показник 34-38%. Отже, неможливо за наявними даними визначити, який бик більш фертильний. Ми також знаємо, що на цій фермі з 28000 осеменений в стаді за рік загальний відсоток запліднень десь між 32-33%.

Дуже часто виникає питання: «Чи потрібно фермі з 200 коровами намагатися щось вимірювати? Чи можуть вони при цьому отримувати статистично значущі дані? » Відповідь на ці питання: «Так. Дуже важко отримати “статистично значущі” дані від маленької ферми, але отримувати їх потрібно в будь-якому випадку ». Робота без цифр – це політ наосліп. Наявність хоча б якихось даних дає основу для прийняття рішень. Важливо пам’ятати, що такі цифри не є високо надійними і не являють собою «фундаментальну науку», яка може використовуватися самостійно, як базис для прийняття основних рішень (або, інакше кажучи, у компанії, що використовує ненадійні дані для «докази» своєї цінності, які не будуть нічого купувати). Однак, рішення дійсно потрібно приймати. Аналізуйте дані по стаду, але не приймайте поспішних рішень. Порівнюйте показники з загальновідомими в молочної індустрії та / або отриманими від перевірених консультантів.

Ще один аспект, про який необхідно пам’ятати, – це те, що в статистичних термінах називається LAG. LAG – це часовий інтервал між дією і результатами цього дії, які можна виміряти. Наприклад, після запліднення корови повинно пройти деякий час перш, ніж можна буде визначити вагітність і зробити висновок, що запліднення пройшло успішно. Це займає приблизно від 28 до 40 днів після запліднення, в залежності від того, як проводилася перевірка на тільність. Однак, є два варіанти визначення, що корова не вагітна. Один – коли вона називається холостий після перевірки на вагітність, другий – коли вона повертається в охоту, що зазвичай трапляється в наступний 21-денний цикл. Таким чином, якщо що-небудь трапиться з посудиною Дюара, і вся сперма буде зіпсована, перші сигнали цього з’являться через 21 день. Екстремально високий відсоток запліднених раніше корів будуть заново запліднені через 3 тижні. Ми бачили, як це час від часу відбувається, і зробили графіки і звіти, щоб допомогти розпізнати цю ситуацію. Найкращий приклад – це команда BREDSUM / r, яка показує індекс запліднення по тижнях за минулий рік.

Надійність звіту або наскільки надійні цифри

Цей графік був побудований командою BREDSUM / R на фермі з 2000 стадом. Кожен стовпець – це показник запліднення в щотижня в році. Зелений стовпець – це нормальний рівень. Червоний стовпець означає більше, ніж очікуване, кількість тварин, запліднених повторно через 21 день після останнього запліднення. Зверніть увагу на те, що велика частина таких випадків сталася влітку, коли показник запліднення знизився. Однак, таке іноді трапляється і в інші пори року. Як і говорилося, це для ферми з поголів’ям 2000 тварин. Ферма з 200 тваринами буде більш чутлива до статистичних відхилень, так що на графіку буде більше червоних стовпців, ніж на більшій фермі. Якщо кількість червоних стовпців збільшується або вони з’являються кілька тижнів поспіль, потрібно починати шукати причини, які могли викликати цю проблему. Загалом, ми думаємо, що краще буде попередити власника про потенційну проблему до того, як вона стане основною, ніж чекати поки вона буде на 100% статистично доведена (що може ніколи не відбутися) і після цього повідомити власнику.

На цьому графіку є ще 2 кольорових стовпчика. Жовтий стовпець означає, що було більшу кількість заплідненнь з невідомим результатом. Рожевий стовпець означає, що був великий відсоток тварин, запліднених протягом 2 днів.

Командний рядок перемикання BREDSUM / R

Більшість запитів, доступних в таблиці опцій, також можуть задаватися шляхом використання певних команд в командному рядку. Основні команди і значення наведені нижче:

BREDSUM \ RD або BREDSUM / RDnnn – інтервал дат nnn днів тому

BREDSUM \ RDххх-yyy – від ххх до yyy днів тому

BREDSUM \ RC – Стислий друк

BREDSUM \ XaR – перехресні таблиці параметр R і інші корисні BCOTW

BREDSUM \ RY – молодняк

У цьому описі ххх і ууу означають номери. \ RD150-330 перегляне всі запліднення від 150 до 300 днів тому. \ XaR – це таблиця 2х2, використовуючи тижневий і ін. Фактор. Ми не робимо ніяких розрахунків в цій таблиці для менш ніж 50 заплідненнь. Отже, вона не буде добре працювати з маленьким стадом. Кожен поділ не матиме достатньо заплідненнь, щоб їх виміряти.


Автор статті: Дмитро Пожидаєв, джерело: http://dc305.blogspot.com/. Переклад Олени Бабенко спеціально для soft-agro.com.


Я з нетерпінням чекаю відгуків та коментарів. Дуже дякую!

Чи знайшли ви цей матеріал корисним? Поділіться з колегами в соціальних мережах або надішліть посилання прямо на пошту!

Підпишіться на наш телеграм-канал, щоб бути першим, хто отримає повідомлення про випуск нових матеріалів.

Telegram-канал →

Немає коментарів до статті "Достовірність звіту або наскільки надійні числа"

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Нет комментариев