Контроль відтворення (Pregnancy Rate) в DairyComp 305

BREDSUM – Pregnancy Rates

Контроль відтворення на фермі вкрай важливий, особливо з урахуванням цінності теличок і цін на ремонтний молодняк. Pregnancy rate – набагато більш ефективний інструмент для цього, ніж традиційне відстеження днів в доїнні, днів сервіс-періоду або інтервалів отелень. Так як інструмент цей досить новий, ми отримуємо багато запитань про його використання. Давайте розглянемо, як розраховується цей параметр і як ним користуватися.

При підрахунку Pregnancy Rate програма переглядає базу в 21-денних інтервалах. Потім вона визначає, яка кількість тварин в полюванні були запліднені або стали тільними в цей період.

просмотр базы в 21-дневных интервалах
Ця таблиця була сформована 5 вересня. У ній наведено дані за останній рік, розділений на 21-денні періоди. 5/23/01 (23 травня) було 150 тварин, придатних до запліднення в найближчий 21 день від цієї дати. Були осіменині 109, що становить 73%. 144 могли стати тільними, з них стали тільними 35, що дає нам pregnancy rate 24% в цей період. Різниця між групами придатних до осіменіння і ймовірної тільності – це ті тварини, що вибули, чию стільність неможливо визначити. У нижньому рядку наведені загальні та середні показники за рік. Інтерес представляють два останніх показники виявлення полювання. Ці числа зменшаться, коли корови повернуться в полювання або буде встановлена яловість. Однак, це перші індикатори змін у виявленні полювання і якщо вони зменшуються – це перша ознака майбутніх проблем з заплідненням. Зазвичай ці показники знижуються, але рідко збільшуються. Сумарні цифри внизу таблиці не враховують два останніх періода.

Добровільний період очікування за замовчуванням визначено в 50 днів в доїнні. Якщо це не так, додайте до команди BREDSUM ключ Vnn, вказавши інший період. Наприклад, команда BREDSUM \ V40 складе таблицю Pregnancy Rate з урахуванням добровільного періоду очікування в 40 днів в доїнні. Якщо ви не вкажете число після V, програма його запросить.

BREDSUM\ER

Функція BREDSUM \ ER – покаже результати запліднення по днях в доїнні.

результаты осеменения по дням в доении

При аналізі цих таблиць важливо пам’ятати, що в розрахунок варто брати тільки інтервали зі значним числом тварин. 12% на 302 днів в доїнні і 25% на 323 днів в доїнні не важливі. В даному звіті всі рядки після 134 днів в доїнні не мають статистичного значення. Підсумкові значення в цій таблиці відрізняються від попередньої, так як в першому випадку враховується стан тварин на початок календарного періоду, а в другому – всі корови після 50 днів в доїнні. Також важливо розуміти, що середній підсумковий відсоток це не середнє арифметичне кожної колонки. Так, загальний pregnancy rate 21% це 617/2928.

Нові функції

Ми додали графіки до таблиць pregnancy rate. Після формування таблиці натисніть кнопку «Графік» внизу звіту і з’явиться гістограма показників виявлення полювання і pregnancy rates.

графики к таблицам pregnancy rate

Якщо використаний ключ \R, на графік додається крива виживання (чорна лінія), яка в даному випадку позначає відсоток ялових корів в різні дні в доїнні. Таким чином, до 100 днів в доїнні 50% корів, які могли стати тільними, тільні, а в 340 днів в доїнні 93% тільні, 7% ялові.

кривая выживания

BREDSUM (Pregnancy Rate)

Pregnancy rate це відсоток корів, які стали тільними, за 21-денний період. Він відрізняється від відсотка плідного (conception rate), який визначає відсоток тільних корів від числа осіменінь.

За замовчуванням, програма бере до уваги тільки дорослих корів в групах ІС з добровільним періодом очікування 50 днів. Для зміни цих параметрів можна використовувати ключі.

\E Автоматичний звіт pregnancy rate.
\Vnn Добровільний період очікування
\V60 встановить добровільний період очікування 60 днів в доїнні
\U Аналіз осіменінь в секціях з биком
\A Аналіз всіх осеменений, ШО і биком
\D Обрати інтервал дат
\Dnn Вказати число днів. Так, \D180 виведе звіт за останні 6 місяців
\Y Включити молодняк. Використовуйте BREDSUM FOR LACT =0\Y для нетелів.

Для коректної роботи з архівними даними, вони повинні бути правильно налаштовані. При роботі з однією базою даних файли архіву повинні зберігатися в тій же папці, що і база даних (зазвичай COWFILE1.DAT), в налаштуваннях CLEANUP зазначено, що файл архіву розташований на жорсткому диску (зазвичай “C”), а також в меню Установка налаштований параметр розташування архівних файлів (ARCP C: \ DC305). При роботі з декількома базами в налаштуваннях CLEANUP має стояти “*” замість імені диска, а в меню Установка немає параметра ARCP.


Автор: Дмитро Пожидаєв, джерело: http://dc305.blogspot.com/


З нетерпінням чекаю на відгуки та коментарі. Велике вам спасибі!

Знайшли цей матеріал корисним? Поділіться з колегами в соціальних мережах або надішліть посилання прямо на пошту!

Підписуйтесь на наш телеграм-канал, щоб першими отримувати повідомлення про вихід нових матеріалів.

Telegram-канал →

Немає коментарів до статті "Контроль відтворення (Pregnancy Rate) в DairyComp 305"

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Нет комментариев