7 тенденцій, що впливають на виробництво та годівлю корів у 2021 році

Виробництво та годівля корів

Виробництво та годівля корів: світові виробники молочної продукції, як і раніше, зіштовхуватимуться зі змінами цін на молоко та корми у 2021 році, оскільки ринки та економіка тільки починають стабілізуватися після потрясінь у ланцюжку поставок та попиту, спричинених пандемією COVID-19 минулого року.

Rabobank прогнозує збільшення виробництва молока на 1,1% у 2021 році у регіонах «великої сімки»: США, ЄС, Новій Зеландії, Австралії, Бразилії, Аргентині та Уругваї.

За даними MarketWatch, світовий ринок молочних продуктів досяг 413,8 млрд. доларів США в першій половині 2021 року і, як очікується, продовжить зростати до кінця року.

Виробництво та годівля корів

Виробники молока, що пережили кризу COVID, побачили стабілізацію цін на молоко у 2021 році, але побоюються збереження високих витрат на годівлю. Фото: Adobestock.com

Щоб отримати уявлення про поточний стан світового молочного сектору, Feed Strategy зібрала думки зацікавлених сторін молочної та кормової промисловості, попросивши їх поміркувати про фактори, що впливають на виробництво та годівлю корів – рівень надоїв та обсяги кормової сировини. Дана публікація спрямована на визначення основних тенденцій у виробництві молока у 2021 році та у наступний період.

ТОП-7 основних світових тенденцій у молочній галузі

1. Стійкий розвиток та вплив молочного виробництва на зміну клімату

Нещодавно у звіті Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК) за 2021 рік було опубліковано різке попередження: «Зміна клімату є широко поширеною, швидкою та посилюваною». Усі сектори тваринництва перебувають під тиском з метою зменшення свого впливу на довкілля; і молочна промисловість найближчими роками, безсумнівно, побачить на собі підвищений рівень уваги.

За даними Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО), світове тваринництво становить 14,5% загального обсягу викидів парникових газів (ПГ), вироблених людиною, а виробництво молочної продукції становить майже 30% від цього показника.

Для зниження впливу на навколишнє середовище багато ініціативних продовольчих компаній та виробників молочної продукції впроваджують добровільні програми сталого розвитку. Наприклад, Nestlé, найбільша у світі компанія з виробництва молочної продукції, продуктів харчування та напоїв, прагне досягти нульового рівня викидів вуглекислого газу до 2050 року.

Стійкий розвиток «більше не є приємним для бізнесу, він просто необхідний. Це ліцензія на ведення діяльності», – каже Роберт Ерхард, голова відділу сталого розвитку сільського господарства корпорації «Нестле».

З огляду на невідкладність кліматичної кризи – не тільки в очах вчених, а й для багатьох споживачів – справедливо припустити, що багатьом виробникам молочної продукції та їхнім партнерам по ланцюжку постачань будуть пред’являтися вимоги до сталого розвитку.

«Ми продовжимо спостерігати зобов’язання галузі щодо зниження впливу на навколишнє середовище та викидів парникових газів», – каже Бен Лейн, аналітик молочної промисловості, Rabobank.

“Виробники молочної продукції повинні будуть продовжувати враховувати ці зобов’язання, у тому числі способи вимірювання впливу на навколишнє середовище у своїй діяльності, у своїх управлінських рішеннях”.

Лейн вважає, що ці зусилля приведуть до ширшого впровадження нових технологій, таких як метанові реактори та кормові добавки, спрямовані на скорочення ентеральних викидів метану у молочної худоби.

«Це також означатиме активніший розвиток ринків для секвестрації вуглецю в сільськогосподарських культурах і необхідність управління складним лабіринтом вуглецевих кредитів та права власності в ланцюжку постачання молочних продуктів, починаючи з кормів і закінчуючи ринком молока», – робить висновок Лейн.

Виробництво та годівля корів

Усі галузі тваринництва перебувають під тиском з метою зменшення їхнього впливу на довкілля. Підприємства роздрібної торгівлі та продовольчі компанії можуть вимагати від своїх партнерів по ланцюжку поставок, включаючи виробників кормів, програм сталого розвитку та додаткових заходів щодо скорочення викидів метану та вуглецю. Фото: adobestock.com

Пітер Уїльямс, партнер Feedworks USA Ltd. і менеджер Agolin у Північній Америці, пропонує молочної промисловості зробити акцент на тому, що молочна худоба використовує побічні продукти та субпродукти, які не можуть споживати люди та інші моногастричні, та переробляє ці відходи на продукти з високим вмістом поживних речовин.

«Молочні фермери можуть відіграти значну позитивну роль у пом’якшенні наслідків зміни клімату», – каже Вільямс. “Все це робить молочні продукти важливим продуктом для здоров’я людини, який також можна виробляти екологічно безпечним способом”.

2. Споживчий попит, адаптація до альтернативних молочних продуктів на рослинній основі

Після того, як вакцини COVID стали доступними, поведінка споживачів почала поступово повертатися до норми: ресторани, туризм, заходи та розважальні заклади знову запрацювали на повну потужність – залежно від рівнів загрози COVID та обмежень у різних регіонах.

Сектор громадського харчування відновлюється, але, як очікується, не досягне у 2021 році рівня, який існував до пандемії у 2019 році.

“Попит на молочні продукти у сфері громадського харчування продовжуватиме зростати”, – говорить Бен Таунс, директор з глобального бізнесу Arm & Hammer Animal and Food Production. «Це повинно мати позитивний вплив на ціни на молочні продукти по всьому ланцюжку постачання».

Декілька інших джерел попереджають, що різновиди COVID-19, такі як Delta, можуть покласти край цьому невпевненому зростанню.

Тим часом рослинні альтернативи молочним продуктам продовжують набирати популярності. За даними Інституту хорошої їжі, у 2020 році на рослинне молоко вже припадало 15% усіх роздрібних продажів молока. У міру розвитку технологій та смакових якостей альтернативних молочних продуктів традиційне молоко та молочні продукти можуть втратити велику частку ринку, але всі наслідки будуть відчутні не лише у продуктовій касі.

«Я думаю, що більш серйозною тенденцією, яка має викликати більший занепокоєння, є використання ферментації для отримання дріжджів для виробництва молочних або подібних до молока сполук, – говорить Ейдан Конноллі, генеральний директор Cainthus і президент AgriTech Capital. Це може призвести до припинення або скорочення застосування деяких дуже цінних компонентів молока, які приносять величезний прибуток деяким молочним компаніям. Тому що, якщо вони втратять це джерело доходів, якщо ці різні форми дріжджів зможуть виробляти такі поживні речовини замість того, щоб брати їх з молока, то це, можливо, вплине на продуктивність молочного тваринництва, ніж занепокоєння з приводу деяких «горіхових напоїв», що надходять на ринок».

3. Нестійкість цін на молоко

Під час кризи COVID «ціни на молоко сильно змінювалися, і проблеми з ланцюжком поставок змусили багатьох молочних фермерів замислитися, чи буде у них стабільний ринок для свого молока», – каже Таунс.

Ціни на молоко залишаються нестабільними.

«Прогноз цін на молоко на наступні кілька місяців нижче за рівень окупності для більшості молочних заводів», – повідомляє Рендалл Грінфілд, віце-президент з продажу та розвитку бізнесу Vita Plus Corporation. «Протягом шести-дванадцяти місяців після цього ціни будуть ближчими до беззбиткових, але не покажуть великих можливостей для отримання прибутку. Деякі ф’ючерсні контракти цих місяців дійсно перебували у прибутковому діапазоні, тому стратегії хеджування відіграватимуть ключову роль у визначенні того, чи виживе і чи отримає прибуток молочна ферма протягом наступних шести-восьми місяців».

4. Експортні ринки мають вирішальне значення

Світова торгівля як молочними продуктами, так і зерном сприяла нестабільності рентабельності молочних ферм, зазначає Лейн. Світова торгівля як молочними продуктами, так і зерном сприяла волатильності маржі молочних ферм, зазначає Лейн.

“Виробникам молока необхідно буде активно керувати ризиками як із боку вартості кормів, так і з боку цін на молоко”, – каже він.

У найближчій перспективі прибуток виробників молока визначатиметься експортом. Грінфілд вважає, що не менше 20% молочної продукції США має експортуватися, “щоб ціни стали беззбитковими або покращали”.

Нещодавній значний імпорт молочних продуктів Китаєм сприятливо позначився на світовому молочному секторі та цінах.

У першій половині 2021 року експорт молочних продуктів із США до Китаю зріс на 17%, повідомляє Міністерство сільського господарства США (USDA). Китай, третій за величиною виробник молока у світі, нарощує внутрішнє виробництво, але зміг задовольнити лише 70% попиту.

«Нам потрібен такий рівень зацікавленості та підтримки, щоб забезпечити постійне та безперервне зростання постачання молока, яке ми виробляємо тут, у США», каже Таунс.

Таблиця 20 найбільших світових молочних компаній у 2020 році
Рейтинг 2020 Компания Штаб-квартира
1 Nestlé Швейцарія
2 Lactalis Франція
3 Dairy Farmers of America США
4 Danone Франція
5 Yili Китай
6 Fonterra Нова Зеландія
7 FrieslandCampina Нідерланди
8 Mengniu Китай
9 Arla Foods Данія/Швеція
10 Saputo Канада
11 DMK Німеччина
12 Unilever Нідерланди/Великобританія
13 Meiji Японія
14 Sodiaal Франція
15 Savencia Франція
16 Gujarat Cooperative Milk Marketing Federation Індія
17 Agropur Канада
18 Kraft Heinz США
19 Schreiber Foods США
20 Müller Німеччина

* Дані про обіг засновані лише на продажах молочної продукції, фінансових показниках за 2019 рік та угодах M&A, вчинених у період з 1 січня по 30 червня 2020 року.

Джерело: Rabobank 2020

Грінфілд погоджується: «Я вважаю, що експорт загалом керуватиме ринками молочної продукції у майбутньому. У той час як внутрішнє споживання, як і раніше, забирає на себе більшу частину молочної продукції, що виробляється в США, експорт забирає «надмірно вироблене», яке і генерує ринкові цінові сигнали. Як і у випадку із зерном, я вважаю, що Китай буде найбільшим гравцем на світовому ринку молочних продуктів. Величезна кількість китайців, які можуть регулярно їсти більше молочних продуктів, можуть стати двигуном нашого молочного ринку в наступні кілька десятиліть».

5. Консолідація призводить до збільшення стад та молочних заводів

Консолідація і зростання розмірів господарств «схоже, прискорюються, а не сповільнюються, а молочні ферми на 5 000 корів стають нормою, а не винятком», – говорить Конноллі.

У США, як зазначає Лейн, консолідація на рівні фермерських господарств йде у бік збільшення поголів’я, і ​​ця тенденція наголошується на зсуві національного молочного стада до центру країни, де виробники «шукають вигоди від економії за рахунок масштабу там, де масштаби досяжні».

“Найближчі кілька років бізнесу з виробництва кормів доведеться зробити кілька серйозних змін”, – додає Конноллі. «Клієнтська база швидко змінюється. [Молочне виробництво], ймовірно, буде більше схожим на бізнес у птахівництві та свинарстві, з відносно невеликою кількістю сімейних груп, навіть бізнес-груп, що контролюють велику кількість корів”.

6. Витрати на корми скорочують рентабельність

Доступність, якість та вартість кормової сировини залишатимуться проблемою протягом 2021 та 2022 років через посуху та екстремальні погодні умови, що загрожують урожаям та запасам зерна у всьому світі. За словами Грінфілда, високі витрати на кукурудзу та сою “впливають майже на всі компоненти молочного раціону, оскільки ціни на фураж повинні конкурувати з альтернативними витратами вирощування зернових”. «У поєднанні зі складною ситуацією на молочних ринках високі витрати на корми створюють навантаження на бюджети молочних підприємств та кошти/потреби. Як і у випадку з цінами на молочні продукти, хороші стратегії хеджування щодо кормової сировини також можуть схилити шальки терезів від збитків до прибутку в періоди низької рентабельності.»

Наявність кормової сировини, її якість та вартість залишаться проблемою протягом 2021 та 2022 років.

Джош Хашон, керівник стратегічного маркетингу молочних продуктів північноамериканського молочного напряму компанії Cargill Animal Nutrition, вважає, що перевищення доходів над вартістю кормів (IOFC) внаслідок підвищення цін на сировину та сіно негативно позначиться на прибутковості. «Вартість молочного раціону зростає до рівнів, небачених з 2013 року, а проблеми з перетравністю кормів або загальні запаси кормів після врожаю нижче за середній можуть призвести до збільшення ціни та потреби в кормах», – каже він. «Ефективність матиме ключове значення. Простіше кажучи, ефективність сировини – це кількість молочного жиру та білка, розділена на кількість споживаної сухої речовини. Будь-які молочні виробництва з показником нижче 12% за цим найважливішим параметром мають бути ретельно оцінені».

Ціни на молоко були стабільними, але не встигали за цінами на сировину, що призвело до зниження рентабельності виробників молока, які закуповують корми, зазначає Таунс.

«Собівартість літра молока для виробників молока значно зросла через брак сировини та логістичних проблем», – говорить Бертран Бурмо, директор з глобального розвитку бізнесу в галузі жуйних тварин, ADM Animal Nutrition.

Оскільки виробники шукають більш економічно ефективні рішення, раціони переглядаються з метою видалення кормових добавок та/або заміни сировини дешевшими альтернативами. «Хоча це коригування може мати короткострокові позитивні наслідки, можуть виникнути довгострокові наслідки для виробництва та здоров’я, які вплинуть на виробництво та прибутковість», – говорить Таунс.

7. Нестача робочої сили призводить до інвестицій в автоматизацію

«Нестача робочої сили, як і раніше, заважає багатьом молочним підприємствам, оскільки виробникам важко знайти стабільну та надійну робочу силу», – повідомляє Таунс.

Конноллі вказує на збільшення інвестицій у автоматизовані та роботизовані системи, щоб заповнити прогалини у робочій силі.

Грінфілд погоджується: «Нові технологічні пропозиції, доступні виробникам молока, мабуть, розширюються з кожним днем. Автоматизовані системи доїння, нові можливості програмного забезпечення для годування, моніторинг поведінки/активності, технології камер/GPS для спостереження за тваринами та співробітниками, датчики для визначення компонентів молока та багато іншого в доїльному залі – це все варіанти, які розглядають та/або впроваджують наші клієнти. У міру того, як все більше впроваджується ці технології, змінюються способи управління фермами».


Автор статті: Джеки Рембк, журнал Feedstrategy. Переклад гугла :), вичитала перед публікацією Олена Бабенко спеціально для soft-agro.com.


З нетерпінням чекаю  на відгуки та коментарі. Велике вам дякую!

Знайшли цей матеріал корисним? Поділіться з колегами у соцмережах або надішліть посилання прямо на пошту!

Підписуйтесь на наш телеграм-канал, щоб першими отримувати повідомлення про вихід нових матеріалів.

Telegram-канал →

Немає коментарів до статті "7 тенденцій, що впливають на виробництво та годівлю корів у 2021 році"

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Нет комментариев