Сира повножирна соя у годівлі ВРХ – на що звертати увагу?

кормовая лаборатория РозенаюНеоброблені соєві продукти не можна згодовувати великій рогатій худобі, свиням і птиці без побоювань. Експерт сільськогосподарської палати Нижньої Австрії Геральд Штогмюллер пояснює чому і інформує, в якій формі тварини переносять сою найкраще.

Соєві боби містять від 35 до 38% сирого протеїну в кг свіжої маси при утриманні енергії близько 9 МДж NEL або 14 МДж ОЕ-ВРХ (15,8 МДж ОЕ-свині). Високий вміст енергії пояснюється високим вмістом сирого жиру близько 19%.

Перетравність сої

Соєві боби мають біологічний захист при годівлі. Термічно необроблені соєві продукти містять інгредієнти, які перешкоджають ферментативному травленню в кишечнику і роблять сою неперетравною. З цієї причини у тварин з однокамерним шлунком, таких як свині і птиця, соєві боби, соєва макуха і соєвий шрот можна використовувати тільки після термічної обробки.

Термічна обробка сої

Правильно проведена термічна обробка, така як, наприклад, тостування, руйнує пригнічующі перетравлення поживні речовини. Травний тракт тепер здатний розщеплювати і засвоювати протеїн. Така обробка соєвих бобів є серйозною проблемою для операторів, оскільки отельні партії повинні піддаватися обробці тиском, температурою і тривалістю в залежності від їх зрілості і вмісту вологи.

Годівля жуйних тварин сирою соєю

Мікроорганізми рубця можуть легко розщеплювати велику частину протеїну з необробленої сої. Сира соя, а також сира соєва макуха перетравлюються в рубці навіть дуже швидко. Тільки невелика частина протеїну потрапляє неперетравленою в травний тракт. При великих кількостях, що перевищують 1 кілограм соєвих бобів або соєвої макухи, рекомендується сою тостувати.

Оскільки сирі соєві боби також містять уреазу, раціон не повинен одночасно містити кормову сечовину або білковий концентрат, який містить сечовину. Уреаза призводить до раптового розкладання сечовини до аміаку і СО2, в результаті чого вміст аміаку в рубці різко зростає і викликає отруєння.

Рекомендації щодо практичного застосування сирої повножирової сої

Дорослі жуйні тварини можуть з’їдати до 1 кілограма сої в день. Понад цієї кількості рекомендується вживати соєві боби, схильні до теплової обробки. Домашня птиця, свині і телята можуть переносити тільки підсмажені соєві продукти.

Чи була партія оброблена в достатній мірі, може бути перевірено виміром активності уреази або інгібіторів трипсину. Кормова лабораторія Розенау з радістю готова надати подібні дослідження.

Інформацію можна скачати з домашньої сторінки кормової лабораторії www.futtermittellabor.at.
Таблица 1

Сировина Суха речовина, г/кг Сирий протеїн, г/кг Сирий жир, г/кг Сира клітковина, г/кг Сира зола, г/кг ОЕ-ВРХ, МДж/кг NEL, МДж
Соєві боби 1000 412 211 63 56 16.01 9.97
880 363 185 55 14.09 8.77
Соєва макуха 1000 459 107 54 68
880 404 94 48 60

Автор статті Геральд Штогмюллер, с.-г. палата Нижньої Австрії. Переклад Олени Бабенко, спеціально для soft-agro.com


Завантажити статтю у форматі .pdf

З нетерпінням чекатиму відгуків та коментарів. Велике Вам спасибі!

Знайшли цей матеріал корисним? Поділіться з колегами в соціальних мережах або надішліть посилання прямо на пошту!

Немає коментарів до статті "Сира повножирна соя у годівлі ВРХ – на що звертати увагу?"

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Нет комментариев