Ідеальний профіль амінокислот для поросят

Ідеальний профіль амінокислот

Як дієтолог з багаторічним стажем, який захоплюється годівлею молодих тварин, я часто отримую питання про ідеальний профіль амінокислот, який я використовую для поросят – це дуже делікатне питання. Деякі вважають, що це комерційна таємниця, але я можу запевнити вас, що існує стільки ж профілів (думок), скільки і докторів наук з годівлі тварин (що цікавляться цією темою).

Мені пощастило працювати над визначенням співвідношення валіну та лізину для поросят у своїй докторській дисертації, і разом із моїм покійним професором доктором Девідом Х. Бейкером (якого мені дуже не вистачає) я мав можливість обговорювати цю тему нескінченну кількість годин. Отже, протягом останніх 20 років я використовую наступний ідеальний профіль амінокислот для поросят вагою від 10 кг до 30 кг:

  • Лізин 100%
  • Метіонін 30%
  • Метіонін + цистеїн 60%
  • Треонін 65%
  • Триптофан 18%
  • Валін 70%
  • Ізолейцин 55%

Я знаю, що існують обмежені дослідження, що вказують на співвідношення метіонін + цистеїн до лізину на рівні 58%, але, вивчивши ці дослідження, ми дійшли висновку, що вони не можуть спростувати початкове дослідження, в якому це співвідношення встановлено на рівні 60%.

Щодо триптофану, я знаю, що існує безліч думок, що закликають до нижчого (до 15%) або набагато вищого (до 24%) співвідношення до лізину. Це стосується конкретних ситуацій, які можуть застосовуватися a la carte, тоді як 18% є загальновизнаним золотим стандартом.

Щодо валіну та ізолейцину, наша лабораторія працювала над цими показниками першою, і я твердо впевнений, що ми провели дослідження правильно. Зрештою, багато дослідників у всьому світі повторили нашу роботу і повернулися до аналогічних цифр, тому я дуже вірю в ці цифри.

Також я хотів би сказати, що ці цифри відносяться до поросят після фази безпосереднього відлучення. Тобто, після того, як вони почали регулярно споживати корм. До цього не має великого значення, чи ми пропустимо якийсь момент тут чи там, оскільки тварини, як правило, не їдять, а то небагато, що вони їдять, йде в основному на підтримання життєдіяльності, а не на зріст. Потреби в амінокислотах для підтримки значно поступаються представленим вище, які включають швидке стрімке зростання.

Нарешті, я хотів би наголосити, що генетичний відбір не змінює ці співвідношення, оскільки поліпшення темпів зростання в такому молодому віці не таке значне, як у бройлерів. Це може бути зовсім інша історія для генетичних ліній з обмеженою здатністю до споживання корму та високим пісним потенціалом на фінішній стадії.

 


Автор статті: Іоанніс Мавроміхаліс, доктор філософії, є консультантом з питань годівлі тварин. Переклад Олени Бабенко спеціально для soft-agro.com.


З нетерпінням чекаю відгуки та коментарі. Велике вам дякую!

Знайшли цей матеріал корисним? Поділіться з колегами у соцмережах або надішліть посилання прямо на пошту!

Підписуйтесь на наш телеграм-канал, щоб першими отримувати повідомлення про вихід нових матеріалів.

Telegram-канал →     

Немає коментарів до статті "Ідеальний профіль амінокислот для поросят"

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Нет комментариев