5 порад щодо годівлі молочних телят узимку

Годівля молочних корів

Фото: Андреа Ганц | Flickr

У холодних умовах телята будуть меньше рости, задля підтримки температури тіла

У холодні зимові місяці молочні телята часто перебувають при температурі нижче їхньої зони комфорту (15-16 градусів за Цельсієм). Навіть у кліматі, де денні температури тримаються біля цієї позначки, нічні температури можуть значно знижуватися протягом кількох днів.

Без додаткового споживання енергії з раціону телята перенаправлятимуть енергію, призначену для росту, на вироблення тепла, щоб зберегти достатню його кількість. Було підраховано, що на кожні 5 градусів Цельсія нижче за зону комфорту телята жертвують еквівалентом приблизно 100 грамів росту, для підтримки належної температури тіла.

Існує кілька способів підтримки телят у теплі, і одним із них є скориговане харчування. Однак не всі вони можуть бути успішно застосовані на кожній фермі.

План зимової годівлі необхідно розробляти задовго до того, коли він знадобиться.

Наступні заходи з коригування харчування зазвичай застосовуються у холодну пору року.

1. Збільшити норму випоювання ЗЦМ

Для покриття додаткових енергетичних потреб можна збільшити норму замінника молока. Вона розраховується на основі концентрації енергії замінника молока та потреб теля з урахуванням температурного режиму, якому він піддається.

2. Збільшити концентрацію ЗЦМ

Можна збільшити концентрацію ЗЦМ без збільшення загальної кількості рідини, що вводиться. Цей метод має верхні межі, але він працює, коли більша кількість рідини не може бути використана на практиці.

3. Ввести додатковий жир

У замінник молока можна додати жирову добавку, щоб покрити додаткові потреби в енергії. Це дозволяє уникнути перегодовування білком та іншими поживними речовинами, яке неминуче у випадках №1 та №2, описаних вище.

4. Забезпечити теплою водою

Забезпечення теплою водою в зимові місяці може бути непрактичним для деяких ферм, але це знижує потребу теля у витратах енергії для підтримання тепла. Таким чином, йому необхідно витрачати менше енергії на підтримку тепла і більше енергії стає доступною для зростання. Крім того, споживання води стимулює споживання телям стартера (співвідношення 4:1), що прискорює розвиток рубця і призводить до виділення більшої кількості тепла при рубцевій ферментації.

5. Більш якісний стартер для телят

Можна запропонувати смачніший/перетравлюваний стартер для телят, щоб прискорити раннє звикання до твердого корму та стимулювати більш високе споживання сухого корму у дорослих телят.


Автор статті: Іоанніс Мавроміхаліс, доктор філософії, є консультантом з питань харчування тварин. Переклад Олени Бабенко спеціально для soft-agro.com.


З нетерпінням чекаю відгуки та коментарі. Велике вам дякую!

Знайшли цей матеріал корисним? Поділіться з колегами у соцмережах або надішліть посилання прямо на пошту!

Підписуйтесь на наш телеграм-канал, щоб першими отримувати повідомлення про вихід нових матеріалів.

Telegram-канал → 

Немає коментарів до статті "5 порад щодо годівлі молочних телят узимку"

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Нет комментариев