3 фактори успіху молочного виробництва в умовах зростання цін на корми

3 фактори успіху молочного виробництва

Чим кращі умови утримання та вища якість основного корму, тим менші ціни на концентрати впливають на успішність бізнесу.

Під час прес-туру СOVID цього року професор д-р Катрін Малков-Нерге прочитала лекцію про орієнтовану на потреби годівлі молочних корів у період зростання цін на зерно та концентрати. У вступі вона пояснила, що годівля, засноване на потребах тварин, має враховувати не лише продуктивність, здоров’я та благополуччя корів, а й довкілля та захищати його від непотрібних виділень у вигляді гною чи викидів. З екологічної точки зору законодавство приділяє особливу увагу N, P та CH4, а також мікроелементам. Більше того, вони доступні лише в обмежених кількостях і є дорогою сировиною, яку часто доводиться імпортувати. Відповідно, слід прагнути забезпечення тварин поживними речовинами в точно визначеній кількості.

Тріада успіху молочного виробництва виглядає так: здоров’я та благополуччя тварин – зниження викидів – оптимізація бізнесу

Норми потреб та забезпечення потреб

За словами професора Малков-Нерге, існують точні дані, скільки яких речовин необхідно тварині залежно від її ваги та продуктивності. Але при цьому необхідний вміст поживних речовин та енергії слід розуміти як змінні величини. “Споживання корму відіграє ключову роль у задоволенні потреб тварин, – каже вона. “Точне знання фактичного споживання корму має вирішальне значення, оскільки тільки так можна визначити конверсію корму та ефективність годівлі. Значно збільшені витрати на білкові компоненти, зерно, мінерали та добавки сильно впливають на рентабельність. Відповідно, оптимізація використання сировини та поживних речовин набуває все більшого значення.”, – наголошує Катрін Малков-Нерге.

Коригування виробничих витрат

Представляючи повні витрати на виробництво кормів, зібрані приблизно на 800 фермах у Шлезвіг-Гольштейні в 2020 році, доповідач ясно показала, що економічно успішніші господарства мають вищі надої молока, нижчі витрати на корми і, зокрема, нижчі витрати на основні корми стосовно кількості продукції. “Нижчі втрати корів і менша площа основного корму на корову, включаючи меншу кількість молодняку, також відіграють свою роль”, – повідомила Катрін Малков-Нерге.

Щодо відповідних витрат на раціони як ще одного значущого параметра, доповідач пояснила, що зростання цін на концентрати, дизельне паливо, електроенергію та інші виробничі ресурси однаково впливає на кожну ферму, але впливає на відповідні витрати на виробництво молока по-різному. Це свідчить про важливість ефективності годівлі, що досягається на фермах по-різному. Що стосується можливих покращень, вона вказала, серед іншого, на витрати та втрати при силосуванні, однорідністі повнозмішаного раціону та важливість здоров’я тварин.

Висновки

Чим кращі умови утримання та якість основного корму, тим більша ймовірність зниження витрат на концентрати. Чим вищий вихід продукції, виробленої з основного корму, тим нижче підвищення вартості концентратів у раціоні. Передумовами для високої продуктивності з основного корму є високе споживання основного корму, краща якість основного корму та, серед інших, здоров’я копит. “Варто стежити за цінами на всі корми, що закуповуються, але короткострокові зміни раціону, особливо для лактуючих корів, а тим більше для тих, які знаходяться в ранній і високій лактації, як правило, не дуже успішні”, – робить висновок Малков-Нерге.

3 фактори успіху молочного виробництва


Автор статті: професор д-р Катрін Малков-Нерге. Переклад Олени Бабенко спеціально для soft-agro.com.


З нетерпінням чекаю відгуки та коментарі. Велике вам дякую!

Знайшли цей матеріал корисним? Поділіться з колегами у соцмережах або надішліть посилання прямо на пошту!

Підписуйтесь на наш телеграм-канал, щоб першими отримувати повідомлення про вихід нових матеріалів.

Telegram-канал → 


Немає коментарів до статті "3 фактори успіху молочного виробництва в умовах зростання цін на корми"

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Нет комментариев