Основні блоки програми для управління стадом DairyComp 305

Блок Доїння

Combined Shape Copy Created with Sketch.

Включає в себе ряд звітів і графіків, що дозволяють різнобічно проаналізувати процес доїння.

 

Звіт про доїння показує нам кількісні та якісні показники кожного доїння, в ньому ми можемо побачити обороти нашого доїльного залу, потоки за перші 2 хвилини, помилки доярок і проблемні апарати. За допомогою цього звіту ви можете контролювати те, наскільки швидко і правильно працюють наші доярки, не перебуваючи постійно на доїнні. А також допоможемо нашій сервісній службі більш ефективно обслуговувати наш доїльний зал.

 

В одному документі ми аналізуємо загальні параметри, якість підготовки вимені, всі помилки доярок і доїльного обладнання.

Детальний опис звіту про доїння

Верхня частина звіту – це статистика. Тут ми бачимо, яка група в який час почала доїтися, в який час закінчила, скільки часу зайняла кожна група, удій на голову по групі, кількість голів. Дуже важливо, який був потік молока, для того щоб контролювати, наскільки якісно було підготовлено тварину, наскільки швидко вона здоїлась. Тривалість доїння і скільки тварин не ідентифікувалися.

 

Другий блок – це якісні показники. Кількість корів, які доїлися за годину, тобто яка ефективність нашої роботи. Швидкість потоку молока, як вона росла. Тут якраз можна побачити якість підготовки тварин, або наявність якихось стресових факторів. Відсоток молока за перші дві хвилини (нормативний показник – 50), скільки секунд в слабкому потоці.

 

Третій блок – огляд помилок. Повторні з’єднання, пізнє зняття апарату, ручне від’єднання – всі помилки фіксуються і дозволяють постійно покращувати якість роботи доярів.

 

Четвертий блок – звіт по стойлам: тут можна швидко розпізнати поломки автоматики в окремих відсіках доїльного залу, функціональність самої апаратури (наприклад, якщо не промивається апарат), падіння апаратів доїння.

 

Ми аналізуємо швидкість роботи за загальними параметрами, підготовку вимені, всі помилки доярок і доїльного обладнання в одному місці.

Блок Відтворення

Combined Shape Copy Created with Sketch.

Одним з основних блоків робіт на фермі є відтворення. Успішність цього блоку впливає на всі процеси комплексу. Відтворенню присвячено основну увагу в програмі.

 

Починаючи з того, коли ваші співробітники починають роботу по заплідненню і чи не пропускають вони тварин в роботі.

Найтонший і найскладніший блок, при цьому найважливіший на комплексі, якщо говорити про корів. Дуже важливо, щоб всі гормони, всі уколи, якщо говорити про синхронізацію, тварини отримали в строк. Щоб нікого не пропустили, зробили все вчасно, інакше всі наші програми синхронізації не працюють. Якщо ж додатково до синхронізації керуючий використовує або візуальне виявлення, або датчики активності, то дуже важливо, щоб тварини, які були у нас запліднені, не отримали неправильний укол з гормонами, щоб не викликати аборту. Для цього часто використовується Pocket Cow Card, ручний помічник. У нього завантажується база даних DairyComp305

Спеціаліст у навушниках проходить повз тварин і зчитує їх номери. І йому відповідно до обраного списком відразу говориться, що робити з цією твариною: або вона в списку на перевірку на УЗД, або на укол, або на вакцинацію. Він позначає тварину, проходить сам і виконує роботу. Після чого відразу на місці може занести цю інформацію в Pocket Cow Card, чия база синхронізується з основною базою програми. Таким чином, завдяки ручному помічникові Pocket Cow Card:

На підставі цих даних ми можемо бачити всілякі звіти про відтворення:

Одним з найбільш важливих і показових звітів по відтворенню є звіт по Pregnancy Rate. Він дозволяє одночасно контролювати, наскільки сумлінно працюють співробітники з виявлення полювання або схемою синхронізації, а також відразу бачити, як добре вони вміють осіменити. У цьому звіті з кроком в 21-день рахується кількість голів, які були придатні до осіменіння, скільки з них осіменили і скільки з цих тварин стало тільними.

На графіку червоні стовпчики показують, скільки тварин можливо осіменити. Але не завжди ми виявляємо всіх тварин. Зелені стовпці – це наш Pregnancy Rate. Скільки тварин, які могли стати тільними, ми отримали по факту. Тобто, якщо розглянути простий приклад, якщо технік запліднення запліднює тільки здорових тварин, які на нього мало не встрибують, то ми можемо мати дуже високий відсоток плідного осіменіння, але дуже низький Pregnancy Rate. Тому що всі інші тварини були покриті, їх пропускають, відповідно, і тільних корів у стаді мало, і роботи технік виконує мало.

 

Всі звіти доступні як для корів, так і для теличок.

Блок Групування

Shape Copy 2 Created with Sketch.

Аналітика в блоці групування дозволяє контролювати, що технологічні переводи з групи в групу здійснюються вчасно, а групування дійних секцій відповідає стратегії годування.

 

Ось деякі зі звітів і графіків даного блоку:

Блок Вакцинація / Профілактика

Combined Shape Created with Sketch.

Немає потреби говорити про те, як важлива вакцинація, особливо на імпортній худобі. З DairyComp305 легко проконтролювати, коли / в якому віці / на які терміни тільності була зроблена та чи інша вакцинація.

 

Ось кілька графіків з цього блоку:

Блок Ветеринарія

Combined Shape Created with Sketch.

Блок ветеринарії в програмі реалізований через протоколи, що дозволяє заощадити час на введення інформації і виключити помилки в роботі ветеринарних лікарів. Також такий підхід дозволяє в подальшому легко і точно аналізувати ефективність застосування того чи іншого препарату або схеми.

 

Ось кілька графіків і звітів з цього блоку:

Звіт про лікування тварин

Специфіка лікування тварин в США така, що безпосередньо всі роботи виконують наймані співробітники. А значить – необхідна проста і зрозуміла система, що дає максимально прості інструкції. До прикладу – лікування маститних тварин. Першим йде номер тварини і група, де воно знаходиться. День доїння і дата, коли антибіотик вийде з молока (щоб не допустити сдоювання до загального баку). Далі вказано, коли необхідно зробити ін’єкцію тварині, в який час, який антибіотик. І передбачено місце для інших приміток.

Блок Молодняк

Combined Shape Copy Created with Sketch.

Цей блок є повторенням усіх попередніх пунктів, за винятком доїння: замість нього для молодняка відслідковуються показники ваги і зростання.

 

Ось деякі з графіків даного блоку:

Також в цьому блоці ми контролюємо збереження молодняку, причини вибуття, в який час скільки молодняку у нас вибуває, які результати у нас є.

Інші можливості програми

Моніторинг зміни ситуації на поточний рік (поголів'я / надій / події)

Дозволяє нам бачити результати за рік, за кілька років, за весь період, за який ведеться програмний облік. Ми відстежуємо не тільки те, що відбувається зараз, а й як змінилися наші показники в цілому: надій, поголів’я, тип доїння, загальна кількість тварин.

Структура і оборот стада

Є ось така форма оборотної відомості, де ми бачимо наше поголів’я по групах. У ній відображається, скільки тварин було на початок місяця, скільки на кінець, скільки в середньому тварин було на кормодень. Скільки тварин ми втратили, скільки перейшло в інші групи.

прогноз поголів'я

Крім поточних питань є можливість зазирнути трохи в майбутнє, подивитися план поголів’я, скільки у нас планується на отелення, скільки тварин піде з сухостою, скільки нетелів ми введемо. План-прогноз надою – який вал молока щодня ми зможемо здавати. Наші плани ми можемо побачити на найближчі 7-8 місяців.

Додаткові можливості

Вивантаження в 1С

Проблема 1С в тому, що дуже різні конфігурації. Кожне господарство намагається придумати своє. Ми вивантажуємо дані в форматі, в якому є, практично будь-які дані з DairyComp305 і можемо вивантажити. Працюємо в повному сприянні з вашим програмістом.

Обмін з Селексом, Орсеком, Племофісом

доїльні зали

90% залів мають обмін з DairyComp305: Боуматік, Вестфалія, СКІМ, СЦАР і т.д.

Віддалений доступ

Для підтримки користувачів ми використовуємо інтернет. За допомогою програм віддаленого доступу ми завжди можемо допомогти, завжди можемо підключитися.

 

Також для наших клієнтів створюються спеціальні вебсайти.

 

На таких сайтах здійснюється вивантаження з основної бази даних DairyComp305. Це більше для власників, які не будуть поглиблюватися в технологічні звіти, але завжди хочуть мати зведену аналітику, розуміти, які показники у них на фермі, що у них з молоком, що у них з молодняком. Тобто будь-які дані, які потрібні для роботи, у них завжди під рукою. Для перегляду аналітики навіть не потрібен ноутбук, досить телефону.

Контроль за внесенням даних

© 2009-2021 • Всі права на матеріали, які містяться на Інформаційному порталі soft-agro.com, захищені. Повне або часткове відтворення будь-яких матеріалів допускається за умови прямого гіперпосилання на сторінку ресурсу soft-agro.com, з якої запозичено матеріал. При цитуванні в друкованих та електронних ЗМI посилання на soft-agro.com обов’язкове.