Чи може простежуваність вирішити питання стійкості кормів?

Стійкість кормів

Влаштування кормів

У багатьох юрисдикціях почали застосовуватися суворіші вимоги до відстежуваності щодо безпеки та стійкості кормів, але споживачі можуть бути ще більш вимогливими.
Емма Пенрод.

За словами Олександра Дерінга, генерального секретаря Європейської федерації виробників кормів (FEFAC), за десятиліття, що минули відколи Європейський Союз (ЄС) заснував свою програму безпеки харчових продуктів і кормів, переваги простежуваності стали добре відомі лідерам кормової галузі.

«Спочатку всі говорили те саме: все це вимагає додаткових витрат», – сказав Дерінг. “І немає сумнівів у тому, що потрібно було вкласти багато коштів, але прибуток, як ми тепер можемо сказати, справді переважує».

Відстежуваність, за словами Дерінга, призвела до підвищення ефективності та скорочення збитків через судові позови виробників кормів.

Споживачі в ЄС і в усьому світі все більше турбуються про стійкість тваринництва і почали шукати продукти, які, на їхню думку, найкращі для планети. Хоча Дерінг вважає, що кормова промисловість дещо відстає від суспільства, стурбованого безпекою харчових продуктів, він вважає, що галузь випереджає всі очікування щодо стійкості – їй потрібен лише спосіб довести споживачам та неурядовим організаціям, що це так.

Він та інші захисники галузі вважають, що простежуваність може бути лише рішенням, яке необхідне для кормів і тваринництва. «Хоча існуючі правила FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США) вимагають простежуваності кормів для забезпечення безпеки продуктів … можливість відслідковувати продукти у відповідь на виявлену проблему стає все більш важливою для підтримки довіри до брендів компанії та задоволення очікувань клієнтів », – Девід Ферфілд, старший віце-президент з кормів Національної асоціації зерна та кормів (NGFA) у США, повідомив в електронному листі. «Великі роздрібні торговці продуктами харчування запитують у своїх ланцюжків поставок дедалі більше інформації про те, як продукти харчування виробляються та закуповуються. Такі запити впливають на ініціативи щодо відстеження».

Відстеження стійкості

За словами Герда Діболда, менеджера з розвитку бізнесу Cloudfarms, цифрової платформи управління тваринництвом, оскільки споживачі та роздрібні продавці продуктів харчування почали вимагати більше інформації про продукти, що купуються, виробники продуктів харчування, у свою чергу, стали шукати більше інформації про свій вплив на навколишнє середовище . Для задоволення їхніх очікувань, за його словами, не обов’язково потрібні нові технології – інформацію про те, як було вироблено продукт, можна закодувати в штрих-код так само легко, як і будь-яку точку даних.

Для відстеження кормових інгредієнтів та готових кормів необхідно належним чином збирати інформацію по всьому ланцюжку постачання.

За словами Діболда, перешкодою для відстеження стійкості є те, що необхідні дані не завжди збираються в першу чергу. «Справа не так у програмному забезпеченні чи технічних рішеннях», – сказав Діболд. “Це взаємозв’язок між усіма учасниками ланцюжка створення вартості”.

Влаштування кормів

Необхідність збору даних призвела до спільних зусиль торгових організацій та урядів. Наприклад, у квітні NGFA сформувала Цільову групу зі зміни клімату та стійкості, яка планує цієї осені подати попередні рекомендації для керівників галузі та політиків.

У червні Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) запросило інформацію про нову технологію відстеження, поставивши перед підприємцями та новаторами виклик, закликавши їх розробити недорогі інструменти відстеження, які можна було б використати насамперед для підвищення безпеки харчових продуктів. .

Хоча результати випробування ще не доступні, FDA виявило особливий інтерес до технологій оцифровування даних про виробництво продуктів харчування. Очікується, що регулюючі органи ЄС розглядатимуть закони про безпеку харчових продуктів як джерело натхнення для реалізації своєї стійкої продовольчої стратегії Farm to Fork.

Але навіть з урахуванням того, що регулюючі заходи вже перебувають у розробці, Дерінг підозрює, що ринок може випередити регулюючі органи. Виробники вже можуть отримувати премію на деяких ринках, якщо їхня продукція має менший вплив на навколишнє середовище. «Щоб отримати цю винагороду, виробник повинен мати можливість документально підтвердити, що його продукти виробляються з меншими екологічними показниками, ніж у середньому», – сказав він. «Ми переконані, що це не триватиме багато часу. На рівні ферми виготовляється багато даних. Це питання їхнього агрегування, щоб зробити їх доступними».

Межі технології

Стів Буен, інженер з продажу виробника обладнання CMP Beta Raven, бачить потенційну цінність у базі даних, що дозволяє відстежувати інгредієнти кормів до місця їх походження.

Поєднайте щось подібне з влучною радіочастотною ідентифікацією або аналогічним, і в недалекому майбутньому обладнання комбікормового заводу зможе автоматично зчитувати всі відомі дані про будь-які інгредієнти у певному районі.

Але він також бачить проблеми, які стоять на шляху до майбутнього: така база даних буде величезною і складною для складання. Було б складно визначити, як відстежувати такі товари, як соєві боби, які змішуються у силосах та транспортних контейнерах, незалежно від їхнього походження чи інших характеристик. А без стандартизації у галузі це могло б бути не дуже ефективним. «Було б чудово, якби для кожного комбікормового заводу кодовий номер інгредієнта XYZ був однаковий на всіх ділянках. Це мало б велике значення», – сказав Бюне.

За словами Діболда, у майбутньому це може відіграти відповідну роль у регулюванні. Національні або навіть глобальні стандарти, якби вони були узгоджені, могли б спростити відстеження даних про стійкість. Проте, за словами Дерінга, створення стандартів стійкості буде не таке просте, як це було щодо безпеки харчових продуктів. Ініціативи у сфері безпеки харчових продуктів виграли від чітких параметрів та відносно простих цілей.

Можна встановити стандарти для захисту від небезпечних рівнів забруднення, а відстеження допоможе визначити, звідки надійшов продукт і де він збирався обмежити поширення спалаху. Стійкість пов’язана з складнішим набором змінних – множинними забруднювачами довкілля, використанням води, землі та енергії.

Дерінг вважає, що в ЄС внесок виробництва сої у вирубку лісів у тропічних лісах Південної Америки традиційно був предметом занепокоєння. Наразі викиди вуглеводів перетворилися на глобальну загрозу. На відміну від безпеки харчових продуктів, де відстежуваність переслідує чітку кінцеву мету – усунення спалахів хвороб – стійкість, ймовірно, буде безперервним процесом поступового покращення. “Це прогрес з часом”, – сказав Дерінг. “Це подорож, яка ніколи не закінчиться”.


Автор статті: Емма Пенрод. Переклад Олени Бабенко спеціально для soft-agro.com.


З нетерпінням чекаю відгуки та коментарі. Велике вам дякую!

Знайшли цей матеріал корисним? Поділіться з колегами у соцмережах або надішліть посилання прямо на пошту!

Підписуйтесь на наш телеграм-канал, щоб першими отримувати повідомлення про вихід нових матеріалів.

Telegram-канал →       

Немає коментарів до статті "Чи може простежуваність вирішити питання стійкості кормів?"

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Нет комментариев